Miqësorja Ballkani – Llapi, publikohen formacionet zyrtare

Skuadrat kosovare që do t’i zhvillojnë ndeshjet në arenën ndërkombëtare, tashmë kanë filluar fazën përgatitore.

Ballkani, Drita, Gjilani dhe Llapi janë vendosur në Ohër, para dueleve në Ligën e Kampionëve dhe në Ligën e Konferencës, shkruan Gazeta Olle.

Sot do të zhvillohet një miqësore interesante në mes të Ballkanit dhe Llapit.

Kampionët e Superligës luajnë ndaj fituesit të Kupës së Kosovës.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Frashëri, Ar.Thaqi, Dellova, Jashanica, As.Thaqi, Gashi, Kuc, Korenica, Abazi, Gripshi, Krasniqi.

Llapi: Pas pak…

Kjo ndeshje kontrolluese zhvillohet me fillim nga ora 18:00. /Gazeta Olle/ 

Kosova për herë të parë do të organizoj Kampionatin Botëror Universitar në Hendboll

Taulant Seferi drejt këtij klubi, zbulohet oferta për Tiranën