Miqësore mes kampionëve, Ballkani triumfon ndaj Shkupit

Ballkani ka arritur të shënoj fitore në ndeshjen e parë miqësore.

Suharekasit po qëndrojnë në Ohër për fazën përgatitore dhe kanë zhvilluar një miqësore me kampionin e Maqedonisë së Veriut, FC Shkupin.

Pas 90 minutave lojë, rezultati ishte 0-2 në të mirë të kampionëve të Kosovës.

Lumbardh Dellova dhe Albin Berisha ishin realizuesit e golave për Ballkanin. /Gazeta Olle/

Pas largimit nga Tirana, Engjëll Hoti prezantohet tek skuadra tjetër shqiptare

Mesfushori i Liepajas flet para duelit ndaj Gjilanit: Synojmë t’i fitojmë të dyja sfidat