Milot Rashica titullar kundër Manchester Cityt

Manchester City dhe Norwichi i kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që luhet në javën e dytë të Ligës Premier.

Ndeshja që fillon në ora 16:00, do të luhet në shtëpinë e kampionit në fuqi, Etihad Stadium.

City do të tentojë të marrë fitoren e parë në këtë javë, pasi në xhiron e parë pësuan humbje 1-0 ndaj Tottenham Hotspurit.

Në anën tjetër, Norwichi i Milot Rashicës pësoi humbje 3-0 ndaj Liverpoolit, derisa pr reprezentuesin e Kosovës ishte ndeshja debutuese.

Formacioni shartues i Manchester Cityt: derson, Walker, Dias, Laporte, Cancelo, Rodrigo, Gundogan (C), Grealish, Bernardo, Jesus, Torres.

Formacioni zyrtare i Norwichit: Krul, Aarons, Hanley, Gibson, Giannoulis, Gilmour, Rupp, Lees-Melou, Cantwell, Milot Rashica, Pukki. //

Chelsea do t’i transferojë edhe dy futbollistë të mëdhenj gjatë kësaj vere

Liverpooli pa probleme, fiton edhe ndeshjen e dytë në Premier League