Milot Rashica, dy gola dhe një asist në fitoren 5:1 të Vitesses (VIDEO)

Milot Rashica ka realizuar dy gola në fitoren 5:1 të Vitesses ndaj Twentes, të luajtur sonte në Arnheim.

Rashica realizoi nga një gol në secilën pjesë, për shifra 2:0 dhe 4:1.

Për të ishin golat e pestë dhe të gjashtë sezonal në Holandë.

Super-talenti vushtrrias asistoi edhe në golin e pestë/Olle