Milani prezantoi fanellat e sezonit të

Skuadra e AC Milan ka bërë publike fanellën e parë për edicionin e ri 2021/22. “Rossonerët” do vazhdojnë të mbajnë ngjyrat kuq dhe zi, derisa fanella është e krijuar nga “Puma.

Përmes një video në “Tuitter”, Milani ka publikuar fanellën që do mbajnë për ndeshjet si vendas në sezonin tjetër.

Ndërkohë, kuqezinjët vazhdojnë të garojë për të siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve, ku u duhen të fitojë dy ndeshjet e radhës.