Milani poshtëron Shkëndijën në “San Siro”

Milani e ka shkatërruar Shkëndijën, në ndeshjen e parë të “play-off”-it për Ligën e Evropës.

Italianët e kanë mposhtur skuadrën nga Tetova me rezultat tenistik, 6:0.

Golat për Milanin në këtë ndeshje i shënuan Andre Silva (2), Ricardo Montolivo (2), Fabio Borini dhe Luca Antonelli.

Në këtë mënyrë, skuadra shqiptare zhgënjeu tifozët e shumtë kuqezi, që e pritnin me padurim këtë ndeshje.

Gjithsesi, futbollistët shqitparë në fushë nuk ishin vetëm, pasi që Ballistët krijuan atmosferë fantastike në tribuna.