Milani përmbytet në Firencë, Lazio me hap ‘Championsi’

Fiorentina e ka përmbysur Milanin duke fituar në fund 2:1, në një ndeshje që kishte një fund shumë dramatik. Mattia shënoi për kuqezinjtë, por rikthimin e violave e kompletuan Rodriguez dhe Joaquin me golat në minutat 83 dhe 90′.

Në ndeshjen tjetër, Lazio mundi Torinon 2:0 falë golave të Felipe Anderson.

https://www.youtube.com/watch?v=rd7QAI8_Zk4

http://https://www.youtube.com/watch?v=YbKVn5TPEx0