Milani merr fitore të madhe ndaj Lazios

Milani ka triumfuar 2-0 në shtëpi ndaj Lazios në kuadër të javës së 34-të në Serie A.

Pas 17 minutash lojë, Rossonerët kaluan në epërsi me anë të Ismael Bennacer që u asistua prej Olivier Giroud.

Për 2-0 u përkujdes Theo Hernandes (29’), ndërsa asistues që rrallë mund ta shikojmë – portieri Mike Maignan.

Në 45 minutat e dytë, ishte qetë për sa i përket numrit të golave, por jo edhe nga rastet.

Dy skuadrat kishin mundësi të arta të shënonin, por u mungoi konkretizimi.

Pas javës së 34-të, Lazio ka 64 pikë, ndërsa Milani është me tri më pak, ndërsa në xhiron e 35-të, Rossonerët do të kenë punë me Spezian.

Superliga LIVE: Dukagjini – Malisheva dhe Trepça ’89 – Drenica

Trepça ’89 merr tre pikët, Drenica zyrtarisht bie nga Superliga