Milani largon Muntarin dhe Boneran

Tifozët e Milanit janë në gëzim pasi klubi ka vendosur që të mos vazhdojë kontratat e Sulley Muntarit dhe Daniele Bonera.

Të dy futbollstët ka vite që nuk janë në formën e tyre më të mirë dhe për këtë tifozët nuk do të mërziten edhe aq për largimin e tyre.

Klubi kuqezi ka falënderuar të dy lojtarët për angazhimin dhe profesionalzimin e dhënë për klubin.