Milan – Shkëndija, formacionet zyrtare

Milan do të përballet me Shkëndijën e Tetovës në ndeshjen e ‘Play-Off’-it për Ligën e Evropës.

Ndeshja mes dy skuadrave kuq e zi ka zgjuar interesimin e madh tek tifozët shqiptarë.

Gjithsesi pas një ore dy klubet do të zbresin në fushën e San Siros për të dhënë më të mirën nga vetja.

Milan dhe Shkëndija kanë publikuar edhe formacionet zyrtare para kësaj ndeshje të rëndësishme.

Milan: Donnaruma, Conti, Bonucci, Zapata, Antonelli, Kessie, Montolivo, Calhanogluy, Susso, Andre Silva, Borini.

Shkëndija: Zahov, Bejtulai, Alimi, Cuculi, Ibraimi, Totre, Hasani, Celikovic, Radeski, Todorovski, Abdurahimi.