Milan – Newcastle, publikohen formacionet zyrtare

Milan përballet sonte me Newcastle në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 18:45, në stadiumin “San Siro”, teksa i takon raundit të parë në Grupin F, dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare.

Formacioni i Milanos

AC Milan XI: Maignan, Calabria, Tomori, Thiaw, Theo, Loftus-Cheek, Krunić, Pobega, Chukwueze, Leão, Giroud.

 

Newcastle United XI: Pope, Trippier, Schär, Botman, Burn, Bruno Guimaraes, Longstaff, Tonali, Murphy, Gordon, Isak.

/Gazeta OLLE/

Kosova do të organizojë forumin ndërkombëtar për Platformën Sportive Evropiane

E kërcënoi dhe e ofendoi, gjyqtari e paraqet në polici Liridon Lecin