Milan – Liverpool, publikohen formacionet zyrtare

Në “San Siro” zhvillohen ndeshja ndërmjet Milanit dhe Liverpoolit, me fillim nga ora 21:00

 

Takimi i Grupit B zhvillohet në kuadër të xhiros së fundit të grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta Olle.

“Rossonerët” kërkojnë fitore në mënyrë që të futen në garë për kualifikim tutje, teksa “The Reds” kanë siguruar kalimin në fazën tjetër.

Milan futet në këtyë duel me mungesa të mëdha, si Kjaer, Leao, Calabria, Rebic – kurse Liverpooli mund të bëjë disa ndryshime për t’i pushuar lojtarët.

Këto janë formacionet zyrtare.

Milan:Maignan; Kalulu, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Tonali; Messias, Brahim, Krunic; Ibrahimovic.

Liverpool: Alisson; N.Williams, Phillips, Konaté, Tsimikas; Oxlade-Chamberlain, Morton, Minamino; Salah, Origi, Mané.

/Gazeta Olle/

Mbappe vendos rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Real Madrid – Inter, formacionet zyrtare