Milan – Juventus, ja formacionet e mundshme të super derbit të sotëm italian

Milan dhe Juventus do të përballen sot në kuadër të xhiros së 23’të të Serie A.

Të dy skuadrat kanë synimin e njëjtë që të arkëtojnë 3 pikë nga kjo ndeshje, shkruan GazetaBlic Sport.

Milan është në pozitën e dytë në tabelë 5 pikë pas rivalëve lokal, Inter të cilët kryesojnë tabelën e Serie A, kurse Juventus pozicionohet në vendin e 5’të të tabelës me 41 pikë, dy më pak se Atalanta që zë vendin e 4’të dhe të fundit që të dërgon në Ligën e Kampionëve.

Para fillimit të takimit janë zbuluar formacionet e mundshme.

Ja 11’shet që pritet të startojnë sot:

AC Milan: Maignan; Florenzi, Kalulu, Romagnoli, Hernandez; Tonali, Bakayoko; Saelemaekers, Diaz, Leao; Ibrahimovic.

Juventus: Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Chiellini, De Sciglio; Locatelli, Rabiot; McKennie, Dybala, Bernardeschi; Morata.

Skuadra e njohur franceze e ka seriozisht për Muriqin, fillon bisedimet me Lazion

Ana e “errët” e Georgina Rodriguez, ja akuzat që hedh xhaxhai ndaj saj