Milan e Inter, pas 60 viteve jashtë Evropës

Sezoni katastrofal që e kanë kaluar skuadra e Milanit dhe ajo e Interit, ka bërë dy skuadrat nga Qyteti i Modës të thyejnë një rekord të zi.

Kështu, pas plot 60 vitesh, asnjëra prej tyre nuk do të marrë pjesën ë kompeticionet evropiane.

Viti i fundit kur skuadrat nuk morën pjesë në Evropë ishte sezoni 1955/1956. /Gazeta Olle