Milan barazon me Empolin (VIDEO)

Pas fitores së madhe ndaj Fiorentinës, Milani nuk ka mundur të marr më shumë se një pikë si mysafirë i Empolit, ku ndanë pikët, barazuan 2:2.

Për Milanin shënuan Carlos Bacca dhe Giacomo Bonaventura, derisa për vendasit shënuan Piotr Zielinski dhe Massimo Maccarone.

Pas këtij barazimi, Milani gjenet në pozitën e gjashtë me 32 pikë dhe rrezikon renditjen në tabelë nëse Sassuolo fiton të dielën ndaj Bolognas.