Milan – Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Një tjetër sfidë interesante në raundin e dytë ta fazës grupore të Ligës së Kampionëve zhvillohet ndërmjet Milanit dhe Atletico Madridit.

San Siro është arena e duelit të Grupit B, ku Rossonerët e filluan me humbje (nga Liverpooli), kurse Los Rojiblancos barazuan (ndaj Portos).

Nuk do të mungojë edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Stefano Pioli dhe Diego Simeone.

Milan: Maignan; Calabria, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao; Rebic.

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Felipe, Giménez, Hermoso, Carrasco; Kondogbia, Koke, Marcos Llorente; Correa, Luis Suarez.

 

U largua me lot pas lëndimit ndaj Spurs, mësohet se sa gjatë do mungojë Granit Xhaka

‘Derbi skuadrave të naftës’ zhvillohet në Parc de Princes, formacionet zyrtare të sfidës PSG – Man City