Mikkel Damsgaard shënon një nga golat më të bukur në Euro 2020 (VIDEO)

Është mbyllur pjesa e parë me rezultat të barabartê 1-1, në gjysmëfinalen mes Anglisë dhe Danimarkës. 

Fillimi i ndeshjes bëri që dy skuadrat të jenë më të qeta, duke kërkuar hapësira

Pas minutave të para Danimarka kishte më shumë nga loja, duke tentuar të rrezikojë.

Goli erdhi në minutën e 30-të të takimit, kur i riu Mikkel Damsgaard shënoi nga goditja e dënimit mbi 25 metra.

Ky ishte goli i parë nga gjuajtja e lirën në këtë Euro 2020.

Oferta të shumta për futbollistin që shkëlqeu me Malishevën

Teuta kampione mposhtet thellë nga moldavët