Migjen Basha drejt klubit të njohur shqiptar

Migjen Basha është dëshira e madhe e Partizanit.

Mesfushori 34 vjeçar me një eksperiencë të madhe në Serie A, ka biseduar kohët e fundit me Demat, teksa shtypi i shkruar bën me dije se ka edhe një akord mes tyre.

Prej kohësh, Basha lidhet me një kalim në Superligën shqiptare, teksa ka pasur biseda edhe me klube kosovare.

33 ndeshje me Kombëtaren kuqezi dhe eksperienca e madhe, kanë bërë që Partizani të kapërcejë dyshimet për moshën e tij të madhe.

Migjen Basha returns to Europe | Melbourne Victory

Largimet e shumta këtë merkato nga skuadra e Ilir Dajës, kanë sjellë nevojën e një afrimi me peshë dhe eksperiencë dhe ky pritet të jetë Migjen Basha.

Bode/Glimt ka arritu në Kosovë, te enjten takohet me FC Prishtinën

Knusten e vlerëson Prishtinën: Po udhëtojmë në vapën e madhe për t’u përballur me një kundërshtar të fortë