Messi futet seriozisht në garë për “Topin e Artë”, ngjitje të madhe ka edhe Neymar

Po vazhdon gara e madhe për çmimin më prestigjioz individual në botën e futbollit.

Mundësitë janë të mëdha që të kemi një fitues të ri të “Topit të Artë”, me Mbappen i cili i prinë listës, megjithatë edhe Messi po kthehet në garë me perfomancat e tij të fundit, përcjell Gazeta Olle.

Sulmuesi i Barcelonës është ngjitur për një pozitë.

Vërehet edhe ngjitja e Neymarit për katër pozita, nga përditësimet e ‘Goal.com’, ndërsa Lewandowski dhe Ronaldo kanë rënie nga një pozitë në listën e re.

Ja si duket lista momentale e favoritëve:

#20 Luis Suarez (Atletico Madrid)

#19 Frenkie de Jong (Barcelona)

#18 Thomas Muller (Bayern Munich)

#17 Mason Mount (Chelsea)

#16 Mohamed Salah (Liverpool)

#15 Toni Kroos (Real Madrid)

#14 Harry Kane (Tottenham)

#13 Phil Foden (Manchester City)

#12 Ruben Dias (Manchester City)

#11 Bruno Fernandes (Manchester United)

#10 Cristiano Ronaldo (Juventus)

#9 Erling Haaland (Borussia Dortmund)

#8 Neymar (Paris Saint-Germain)

#7 Karim Benzema (Real Madrid)

#6 Ilkay Gundogan (Manchester City)

#5 Romelu Lukaku (Inter)

#4 Kevin De Bruyne (Manchester City)

#3 Robert Lewandowski (Bayern Munich)

#2 Lionel Messi (Barcelona)

#1 Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain)

/Gazeta Olle/