‘Messi është mirë’

Albert Roca, selektori i El Salvadorit, ka treguar se Lionel Messi është mirë fizikisht dhe se …

Lionel Messi është mirë fizikisht dhe nuk ka probleme me lëndimin. Këtë e ka konfirmuar selektori i El Salvadorit, Albert Roca, pas miqësores me Argjentinën.

Ylli i Barcelonës nuk ka luajtur në ndeshjen ndaj El Salvadorit, derisa kjo ngriti shqetësime te skuadra dhe tifozët e Barcelonës.

“Messi nuk duket i shqetësuar për këmbën, ai nuk luajtur për mos të rrezikuar”, ka deklaruar Roca, i cili ka qenë asistent i Frank Rijkaardit te Barcelona.

Ai gjithashtu ka bërë të ditur për Radio Catalunya se e ka parë Messin nga afër, dhe se nuk duke shumë mirë fizikisht.