Messi është gati

Lionel Messi është gati për ndeshjen ndaj Celta Vigos.

Ai ka stërvitur sot, edhe pse ndarazi nga skuadra, dhe do të udhëtojë bashkë me ekipin në Vigo. Sipas ‘Marcas’, katalunasit tani mund të flen më qetë.

Messi arriti të enjten në Barcelonë, pas grumbullimit me Argjentinën, me të cilët nuk e luajti asnjërën nga dy miqësoret, shkaku i dhimbjeve në këmbë. (Gazeta Olle)