Messi dhe Neymar nuk ftohen për ndeshjen e sotme të PSG-së ndaj Brest në Ligue 1

Lionel Messi dhe Neymar janë lënë jashtë skuadrës së Mauricio Pochettinos për ndeshjen e Paris Saint-Germain në Ligue 1 ndaj Brest këtë të premte.

Pochettino tashmë ka komunikuar privatisht se kush do të përfshihet në Stade Francis-Le Ble, me Messin që i mungon ende forma optimale pasi u bashkua vonë me ekipin pas pushimeve të tij verore.

Argjentinasi, i cili u bashkua me PSG-në si transferim i lirë pas largimit të tij të papritur nga Barcelona në fillim të muajit, do të bashkohet në ekip me ish-shokun e skuadrës, Neymar dhe Leandro Paredes, të dy të cilët sapo janë kthyer në stërvitje të plota.

Në listën e ndeshjes së sotme padyshim se janë lojtarë si Kylian Mbappe, Mauro Icardi dhe Achraf Hakimi, të cilët ia sollën dy fitoret e para klubit kryeqytetas në Ligue 1.

Lionel Messi set to debut for PSG against Brest – iDea HUNTR

Ekipi do të jetë edhe më i fortë këtë herë pasi Angel Di Maria, Marco Verratti dhe Marquinhos do të kthehen, ashtu sikurse edhe portieri Gianluigi Donnarumma.

Shtyhet debutimi i Messit

Tifozët e PSG-së tani do të duhet të presin edhe pak para se ta shohin në aksion Messin, i cili thuhet se do të debutojë më 29 gusht në ndeshjen ndaj Reims.

Gjashtë herë fituesit i Topit të Artë me siguri do të jetë gati për të luajtur një pjesë në atë ndeshje, pasi tashmë ka filluar stërvitjen e plotë me pjesën tjetër të ekipit.

Leo Messi's debut at PSG will have to wait: he won't be against Brest

Messi, i cili ndihmoi vendin e tij të fitonte Kupën e Amerikës në korrik, fillimisht ra dakord të nënshkruante një kontratë të re me Barçën pasi u bë lojtar i lirë, por ata u detyruan të njoftojnë largimin e tij pas një karriere 21-vjeçare të ngarkuar me trofe në Camp Nou për shkak të problemeve të tyre të vazhdueshme financiare.

34-vjeçari më pas u mor nga PSG me një kontratë dyvjeçare dhe ai pritet t’i ndihmojë ata të luftojnë për trofe vendor dhe evropian kur të kthehet në formë të plotë

Sot 30 vite më parë parë u themelua Federata e Futbollit të Republikës së Kosovës

Zyrtare: Martin Odegaard, lojtar i ri i Arsenalit