Messi-Barcelona, “bomba” e mbrëmjes nga Spanja (FOTO)

Barcelona është optimiste se Lionel Messi do të nënshkruajë kontratë të re në klub.

Presidenti i klubit Josep Maria Bartomeu është pyetur për të ardhmen e yllit argjentinas në Camp Nou gjatë një ngjarje të fondacionit të klubit, përcjell “lajmi.net”.

Dhe, ai ka thënë se klubi pret që argjentinasi ta mbaj fjalën duke e konfirmuar të ardhmen e tij në Barcelonë.

Messi është aktualisht i lidhur me Barcelonën deri në verën e vitit 2018.

auto_lionel-messi-leo-messi1486323104

Për të interesohen klube nga e gjithë bota.

Messi kërkohet me ngulm nga PSG dhe Manchester City.

Thuhet që një ndër kushtet që i ka kërkuar Messi për rinovim ka qenë forcimi i skuadrës, në mënyrë që të luajë për trofe sezonin e ardhshëm.

Messi