Mësojeni orarin dhe gjyqtarët në Ligën e Dytë dhe të Juniorëve

Liga e Dytë vjen me javën 21 në të dyja grupet, ndeshjet e të cilave zhvillohen në fundjavë.

Ndërkohë, në Ligën e Juniorëve, luhet java 26. Më poshtë, Olle ju sjell orarin dhe gjyqtarët.

 

Liga e Dytë – Java 21

Grupi A

E diel

Iliria – Leshani

(F. Nagavci, E. Gashi, E. Kuqi)

 

Behari – Vicianumi

(Ar. Krasniqi, B. Kabashi, Ad. Krasniqi)

 

Minatori – Opoja

(V. Abazi, D. Rrahmani, L. Selmani)

 

Lugu i Baranit – Besa

(P. Jakupi, Z. Rrahimi, B. Jashari)

 

Rilindja e Kos. – Luftetari

(L. Bunjaku, B. Ajeti, L. Statovci)

 

Grupi B

E shtunë

Kamenica – Bashkimi

(T. Maloku, F. Sekiraqa, E. Jonuzi)

 

E diel

18 Korriku – T. Çanga

(V. Iberdemaj, T. Iberdemaj, A. Bajramaj)

 

Vjosa – Kaolini

(F. Sadriu, B. Derguti, G. Ibrahimi)

 

Rinia – Kastrioti

(Sh. Murtezi, V. Hyseni, M. Kadrija)

 

Besëlidhja – Vitia

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 16:00)

 

Superliga juniorët – java 26

E shtunë

Drita – 2 Korriku

(G. Koci, B. Meholli, F. Sadiku)

 

Besa  – R. Sadiku

(L. Metaj, G. Jahaj, A. Bacaj)

 

Vëllaznimi – Ferizaj

(A. Shala, B. Raqi, K. Maloku)

 

Trepça ’89 – Llapi

(D. Çaka, E. Zullufi, K. Krasniqi)

 

Prishtina – Feronikeli

(K. Pantina, E. Tahiri, A. Hamza)

 

Kosova (V) – Bardhi

(V. Musolli, G. Restelica, E. Emini)

 

E diel

Drenica – Rilindja

(A. Jakupi, L. Nuhiu, Al. Ramadani)

Flamurtari pushon

 

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 11:00)