Mesfushori shqiptar sapo shënoi gol në Zvicër

Futbollisti shqiptar, Pajtim Kasami ka shënuar gol në Zvicër.

Mesfushori ka kaluar Sionin në epërsi në minutën 28-të, përcjellë Gazeta Olle.

Në takimin ndaj Xmaxit, aktualisht në formacionin bazë po luajnë edhe Emir Lenjani.

Ndërsa kundërshtar i tyre është edhe Arbenit Xhemalji, mbrojtësi i Kosovës, si dhe Samir Ramizi, po ashtu futbollist nga Kosova.

Kurse, në takimin tjetër, Luzern po fiton ndaj Baselit me rezultatin 1-0.