Mesfushori kosovar realizon golin e javës në Kategorinë Superiore

Esat Mala ka arritur të realizoj një gol shumë të bukur nga goditja e dënimit, raporton Gazeta Olle.

Futbollisti prizrenas ka shënuar golin e dytë të ndeshjes së sotme në mes Partizanit dhe Skënderbeut.

22 vjeçari realizoi nga gjuajtja e lirë teksa ishte shumë i saktë dhe e dërgoi topin aty ku asnjë portier në botë nuk mundet ta pres.

Video e golit: