Mesazhi i Mbappes që po i shqetëson tifozët e Real Madridit

Tani sytë e botës futbollit janë në Kylian Mbappen, me çdo gjest të tij dhe analizë për atë që mund të thotë në lidhje me të ardhmen e tij.

Kjo përfshin postimin e tij më të fundit në mediat sociale, të ndarë pas fitores 2-0 të Paris Saint-Germain në Reims të dielën në mbrëmje.

Mbappe shënoi të dy golat në atë ndeshje të Ligue 1, duke festuar të parin me eufori të veçantë, para se të postonte një foto në Instagram.

“Tre pikë, dy gola … natë e përsosur,” shkroi ai.

Ky mesazh ka shqetësuar tifozët e Real Madridit, të cilët kanë frikë se ai tashmë mund të jetë duke pranuar që ai do të qëndrojë në PSG dhe që kanë frikë se ai tashmë është duke u përgatitur për një sfidë për titullin e Ligue 1.

Të tjerët, megjithatë, besojnë se festimet e tij të egra mund të jenë për faktin se ai donte të largohej nga PSG me një gol.

Mbetet pak më shumë se një ditë në afatin kalimtar të verës, kështu që gjithçka do të zgjidhet së shpejti. Disa prej atyre që e pëlqyen këtë postim në Instagram madje mund të pendohen që goditën atë ikonë të zemrës (në formë pëlqimi).

Tërnoci mposhtet në xhiron e dytë, gjyqtarët luajtën rolin kryesor në disfatën e skuadrës shqiptare në kampionatin serb

FBK organizon Superkupën në Prishtinë, ky është orari i plotë!