Mesazhi emocionues i Shaqirit për tifozët e Liverpoolit: Faleminderit për të gjitha, do të mu mungoni

Xherdan Shaqiri ka lëshuar një mesazh për fansat e Liverpoolit, pas kalimit te Lyon në Ligue 1.

Sulmuesi anësor shqiptar ka kompletuar transferimin te Lyoni këto ditë, duke lënë Ligën Premier.

‘Shaqa’ nuk ka harruar të falënderojë fansat e Liverpoolit që iu gjetën pranë gjatë qëndrimit në këtë klub, ku fitoi titullin në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve.

“Tifozë të dashur dhe Liverpool FC. Do të më mungoni! Ju dhe ky klub i veçantë me stadiumin e mrekullueshëm Anfield. Ju faleminderit për gjithë mbështetjen tuaj. Gjithë të mirat, qëndroni të sigurt. Xherdani #YNWA”, ka shkuar Shaqiri.

Shaqiri ka luajtur më parë me klube Basel, Bayern Munich, Inter dhe Stoke City.

FC Liqeni shënon fitore historike në Ligën e Kampionëve

Andi Zeqiri shënon golin e parë me fanellën e Brightonit