Mesazhi emocionues i Koeman pasi u largua Messi nga Barcelona

Lionel Messi nuk do të luajë më për Barcelonën, klubin ku u rrit dhe u bë ndër më të mirët, pse jo dhe më i miri i historisë.

Për largimin e “pleshtit” ka reaguar edhe trajneri i “blaugranave”, Ronald Koeman, nëpërmjet një postimi në Twitter, fjalët e të cilit sugjerojnë se nuk mund të ketë më kthim prapa.

“Është ende e vështirë ta kuptosh që nuk do të luash më për Barcelonën”.

“Faleminderit për gjithçka që keni bërë për klubin tonë Leo. Me të vërtetë e shijova sezonin e plotë që punuam së bashku. Jam i impresionuar me etikën tuaj të punës dhe dëshirën për të fituar”, ka shkruar Koeman.

 

Zyrtare: Vushtrria përforcohet me një tjetër mesfushor

Mourinho nuk ndryshon kurrë, përjashtohet së bashku me tre lojtarë me kartonë të kuq në një ndeshje miqësore