Merret vendimi për gjysmëfinalen Arsenal – Liverpool

Ndeshja mes të Arsenalti dhe Liverpoolit në kuadër të gjysmëfinales së EFL Cup, është shtyrë.

Ballafaqimi i dy skuadrave është shtyrë për shkak të numrit të rasteve të COVID-19 në klubin e Jurgen Klopp.

Liverpooli kishte dërguar kërkesë për shtyerjen e ndeshjes dhe kjo është marrë parasysh nga drejtuesit e EFL.

Kjo ndeshje ishte paraparë për t’u luajtur nesër në kuadër të gjysmëfinales së Carabao Cup.

/Gazeta Olle/

Arritje për futbollin shqiptar, tre gjyqtare femra pajisen me stemën e FIFA-s

Elton Ismajlin e fton Italia e ai dëshiron të luaj për Kosovën