Mërgim Vojvoda ndihmon klubin e vendlindjes, dhuron donacion për Drenicën

Drenica ka pranuar sot një donacion prej 29 topash nga futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Mërgim Vojvoda.

Ky donacion iu dorëzua kuqezinjve nga vëllai i Mërgimit, Gazmend Vojvoda dhe u pranua nga drejtori i klubit, Besim Bajraktari, shkruan Gazeta Olle.

Vëllai i futbollistit të Torinos theksoi se ky donacion është vetëm fillimi, sepse do të vazhdohet akoma me donacione të ndryshme për ta ndihmuar klubin e Drenicës, vend nga vije mbrojtësi kosovar.

Trajneri i Drenicës, Tahir Lushtaku në emër të klubit falënderoi përzemërsisht Mërgim Vojvodën dhe familjen e tij për këtë donacion.

Kronika e plotë e publikuar në faqen zyrtare të FC Drenicës: 

/Gazeta Olle/ 

 

 

 

 

A ishte i drejtë ndëshkimi i Bujar Shabanit me të kuq në ndeshjen ndaj Gjilanit? Ky është vendimi i Komisionit për Vlerësim

Lukaku ia rekomandon Chelseat dyshen e Interit