Mërgim Berisha i thotë “PO” Kosovës?

Mërgim Berisha mund të jetë një prurje e madhe te Përfaqësuesja e Kosovës.

RTV Dukagjini ka mësuar nga burime afër familjes së futbollistit, Mergim Berisha se ky i fundit pritet ti thotë ‘PO’ ftesës së Kombëtares së Kosovës në futboll.

Sulmuesi deri më tani në karrierë për klubin e FC Red Bull Salzburg ka shënuar plotë 24 gola në të gjitha garat.

Vlera e 23 vjeçarit në merkato vlerësohet të jetë deri në 10 milionë euro.

Real Madridi nënshkruan me talentin 18 vjeçar

Komisioni i Garave i Superligës vendos për incim disiplinor për dy klube, dy trajnerë dhe dy futbollistë