Meksikë – Poloni, formacionet zyrtare

Meksika dhe Polonia do të përballën në xhiron e parë të grupit C në Kupën e Botës.

Pas humbjes së Argjentinës ndaj Arabisë Saudite, apetitet e dy kombëtareve të tjera të këtij grupi janë rritur.

Këto dy ekipe kombëtare janë takuar katër herë të të shkruarën, ku dy ndeshje janë mbyllur baras, ndërsa të dyja kanë nga një fitore.

Në anën tjetër Polonia do t’ia besojë sulmin Roberto Lewandowskit.

Meksikë: Ochoa; Sanchez, Montes, Hector Moreno, Gallardo; Hector Herrera, Edson Alvarez, Chavez; Lozano, Henry Martin, Vega.

Poloni: Szszesny, Bereszynski, Glik, Kiwior, Cash, Kaminski, Krychpwiak, Szymanski, Zielinski, Zalewski, Lewandowski.

Ndeshja e parë e këtij Botërori që përfundon pa gola, Danimarka dhe Tunizia ndajnë pikët

MVP dhe pesëshja e javës në Superligë