Mediat turke shkruajnë se Sergen Yalçın mund të marr drejtimin e Kosovës

Kosova është duke kërkuar përzgjedhësin e ti pas largimit të Bernard Challandes në krye për tre vite e gjysmë.

Sipas mediave turke, Ersun Yanal ishte i pari që ishte kontaktuar, ndërsa së fundmi është kontaktuar edhe Sergen Yalçın.

Trajneri që ishte në krye të Besiktas, Yalçın, ende nuk dihet se çfarë përgjigje do të jap në lidhje me postin e ofruar, shkruan Takvim.

Sergen Yalçın: We are going through a very serious and difficult process -  Livik

Sa i përket Ersun Yanal që dikur drejtonte Fenerbahcen, bisedimet kanë shkuar shumë mirë.

FFK tani pritet të takohet me Yalçın, për të vendosur pastaj se a mund të jetë përzgjedhës i ardhshëm.

Në anën tjetër FFK ka kontaktuar edhe trajnerë tjerë nga Gjermani, Zvicra dhe vendet e tjera.

Policia Bashkiake, kontroll në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit

Gjilani mposht pastër Shakhter Karagandyn