Mediat serbe: Mjeshtri nga Kosova parabollon Howardin nga 16 metra”

Mediat serbe më në fund bëhen korrekte. Madje, shkruajnë se Xherdan Shaqiri është nga Kosova, dhe atë e vëjnë edhe në titujt e shkrimeve.

Pas dy golëshit të shënuar pak më parë, ‘supersport.rs’, ka vënë këtë titull. “Mjeshtri nga Kosova parabollon nga 16 metra Tim Howardin”.

Xherdani realizoi dy gola në pjesën  e parë ndaj Evertonit. /Olle

shkit