Mediat italiane shkruajnë për “provokimet” e shqiptarëve (Foto)

I ma mjaftuar goli i parë në fanellën e Parmës dhe menjëherë Andi Lila, është bërë protagonist në mediat italiane.

Mbrojtësi shqiptar që i shënoi Sassuolos, ka festuar golin duke bërë shqiponjën, ndërsa Gazzetta.it, shkruan se Lila duke bërë shqiponjën, ka bërë një gjest që provokon serbët.

Gazzetta.it, kujton edhe lojtarët tjerë shqiptarë që bëjnë shqiponjën, ndërsa cek sesi Zvicra ka marrë vendim për t’iu ndaluar shqiponjën lojtarëve shqiptarë që luajnë për këtë kombëtare./Indeksonline/

lila lilaa lilaaa