Mediat italiane: Salah te Interi

Mesfushori i Fiorentinës, Mohamed Salah, mund të quhet lojtar i ri i Interit. Kështu të paktën zbulojnë mediat në Itali.

Anësori egjiptian kaloi te ‘Viola’ në muajin janar, si pjesë transferimit të Juan Cuadrados te Chelsea.

Klubi italian e ka huazuar për dy vite, mirëpo lojtari e ka të drejtën që ta refuzojë huazimin e dytë dhe të vendosë për një klub tjetër.