Medalje për Kosovën, Doda e bronztë në Kupën Evropiane

Federata e Xhudos së Kosovës, ka njoftuar se xhudistja 15-vjeçare, Sidorela Doda, e ka fituar medaljen e bronztë në Kupën Evropiane U18 që po mbahet në Berlin.

Sidorela Dodaj ka garuar në kategorinë deri në 48 kilogram dhe ka fituar medaljen e bronztë në Kupën Evropiane për Kadet (U18) në Berlin, pasi mposhti me Ippon holandezen Robin Hoekstra.
Doda ishte nën udhëheqjen e trajnerës Majlinda Kelmendi.
Postimi i plotë:

Granit Xhaka, lojtari me fanellën më të shitur te Leverkuseni

Suksesi i xhudos nuk ka të ndalur, pesë medalje për Kosovën në Kampionatin Ballkanik u23