Medalja e dytë për Kosovën, Majlinda Kelmendi e bronztë në Doha

Majlinda Kelmendi i ka sjellur Kosovës medaljen e dytë për sot, raporton Gazeta Olle.

Kelmendi triumfoi kundër belges, Van Snick në duelin për medalje të bronztë.

Kampionja olimpike fitoi medalje pavarësisht se kishte një vit pa marrë pjesë në gara.

Fatkeqësisht, ajo u mposhtë në gjysëmfinale nga francezja, Bouchard dhe u deshtë të pajtohej me medalje të bronztë.

Pas disa minutash edhe Nora Gjakova lufton për medalje. /GazetaOlle/