Meçi i rekordeve

Dueli i shekullit, përballja e boksit mes Floyd Mayweather dhe Manny Pacquaios pritet t’i thyej të gjitha rekordet në të hyra.

Sfida e 2 majit mes dy rivalëve që nuk janë takuar kurrë pritet të sjellë edhe çmimin e biletave më të shtrenjtë në histori të sportit.

Një biletë për këtë meç pritet të kushtoi hiç më pak se 100 mijë funta. Biletat pritet të dalin 2 javë para meçit dhe se shitja e tyre pritet të bëhet brenda pak orëve, shkruna indeksonline.