Me Xhakën në fushë, befasohet Arsenali

Arsenali është befasuar në minutë e 37-të nga Brightoni.

Webster ka shënuar golin e epërsisë për mysafirët në “Emirates”, përcjellë Gazeta Olle.

Vlen të përmendet se mysafirët e Brightonit kanë posedimin dhe kanë krijuar shumë raste në këtë takim.

Përkundër Arsenalit që nuk po arrin të bëjë të njëjtën gjë.

Kujtojmë, nga minuta e parë te Arsenali po luan edhe mesfushori shqiptar, Granit Xhaka.