Më në fund arrihet marrëveshja mes klubeve, Mason Mount lojtar i ri i Man Utd

Manchester Unitedi dhe Chelsea kanë arritur marrëveshje për shumën e transferimit të Mason Mount në Old Trafford.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, bën të ditur se palët janë marrë vesh për shumën totale prej 60 milionë funtesh (70 milionë euro) – 55 milionë funte shuma e transferimit dhe pesë milionë të tjera në formë shtesash.

Lojtari dhe Djajtët e Kuq kishin arritur marrëveshje për kushtet personale të anglezit javë më parë dhe tashmë është arritur marrëveshja edhe ndërmjet klubeve.

Unitedi ka qenë gjithnjë përpara Bayern Munichut dhe klubeve tjera të interesuara për shërbimet e 24-vjeçarit.

Chelsea e ka dhënë dritën e gjelbër që mesfushori t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore me ç’rast edhe do të kompletohet transferimi.

N’Golo Kante bëhet pronar i skuadrës belge

Ballkani mposht Tiranën në një ndeshje miqësore, shënojnë tre sulmuesit