Me këtë rezultat ka përfunduar miqësorja mes Drenicës dhe Trepçës ’89

Drenica dhe Trepça ’89 kanë zhvilluar sot miqësore në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Skuadra e Superligës, Drenica ka pësuar humbje 1-2, nga Trepça ’89, shkruan Gazeta Olle.

Ishte kjo miqësorja e dytë për kuqezinjtë, pas asaj ndaj Istogut të cilën e fituan me rezultat 2-1.

Drenica i filloi vonë përgatitjet për edicionin e ri, pas ndryshimeve rrënjësore në klub, ku edhe u emërua kryetari i ri së bashku kryesinë.

Në anën tjetër, Trepça ’89 do të mundohet të këndellet në edicionin e ri, ku garat i zhvillon në Ligën e Parë pas rënies nga Superliga.

/Gazeta Olle/

Zyrtare: Zhdrella vazhdon me skuadrën bardhekaltër

Zvicrës i largohet trajneri Petkovic, ai merr drejtimin e klubit të madh francez