Me kë takohen Peja e Prishtina në gjysmëfinale dhe çerekfinale?

Me ndeshjet e përfunduar ndaj Pejës dhe Mornarit, ka përfunduar faza e dytë e grupeve të Ligës Ballkanike.

Peja dhe Kozhuvi janë dy skuadrat të cilat kanë siguruar gjysmëfinalen ndërsa në çerekfinale Prishtina, do të luaj përballë skuadrës së Cariovës. Kryeqytetasit ndeshjen e parë do ta luajnë në Rumani me 11 mars ndërsa ndeshja kthyese do të zhivllohet me 31 mars.

Prishtina në rast fitoreje në fazën e çerekfinales, do të takohet me skuadrën e Pejës, ku do të kemi përballje të ekipeve kosovare në gjysmëfinale të Ligës Ballkanike.