Me çfarë note u vlerësua Shaqiri?

Ndeshja në mes Napolit dhe Interit përfundoi me shifrat 2:2. Mediat në Itali i kanë vlerësuar lojtarët pas ndeshjes.

Napoli: Andujar 8, Albiol 7.5, Strinic 8, Koulibaly 8, Henrique 7, Hamsik 8.5, Inler 8.5, Lopez 7.5, Callejon 7.5, Higuain 9 (Lojtar i ndeshjes), Mertens 8.5.

Inter: Handanovic 8.5, Juan 5 (Dështim i ndeshjes), Ranocchia 8.5, Santon 8.5, D’Ambrosio 7.5, Brozovic 7, Medel 7.5, Shaqiri 8, Guarin 7.5, Icardi 8.5, Palacio 8.5.