Mbylli sezonin para kohe, Broja: I vendosur të kthehem më i fortë

Sulmuesi i kombëtares shqiptare dhe i Chelsea-t, Armando Broja e mbylli sezonin 2022-2023 para kohe, pasi në miqësoren më Aston Villa-n këputi ligamentin e gjurit, gjë që do e mbajë rreth 6 muaj jashtë fushës së blertë.

Në një reagim në rrjetet sociale shqiptari thekson se ndihet i shkatërruar, por shton se do kthehet më i fortë dhe sipas Brojës kjo është vetëm një pengesë e vogël në rrugën e tij drejt majës.

“I shkatërruar që 2022-ën ta mbyllim në këtë mënyrë.

Ka qenë e vështirë të përpunosh gjithçka gjatë ditëve të fundit, por jam i vendosur të kthehem edhe më i fortë dhe më i mirë se më parë.

Secili ka udhëtimin e tij drejt majës, kjo është vetëm një pengesë e vogël për gjërat e mira që do të vijnë në të ardhmen🙌🏻

Faleminderit të gjithëve që keni dërguar mesazhe mbështetjeje. Do të thotë shumë. I vlerësoj të gjithë🙏🏻Do të kthehem së shpejti🙏🏻 AB💙”-shkruan Armando Broja.

Prishtina zyrtarizon ndarjen me dy futbollistë

Llapi mposhtet në miqësore nga skuadra e Ligës së Parë