Mbyllet xhiro e dytë në Ligën e Parë, këto janë rezultatet e ndeshjeve të zhvilluara sot

Me katër ndeshjet e së dieles është mbyllur java e dytë në Ligën e Parë.

Ndeshja më interesante ishte ajo e Grupit A, në mes të Besës dhe Onix, e cila solli plotë gjashtë gola, me mysafirët që fituan 2-4, shkruan Gazeta Olle.

Ndërsa skuadra e Trepçës 89 është ndarë baraz me A&N prej 1:1.

Në Grupin B skuadra e Kikës ka barazuar me Vushtrrinë 1:1, kurse Vllaznia ka fituar ndaj Flamurtarit prej 1:0.

GRUPI A

Trepça ’89 1:1 A&N

Besa 2:4 Onix

GRUPI B

Vllaznia 1:0 Flamurtari

Kika 1:1 Vushtrria

/Gazeta Olle/

Dallku thotë se Dukagjini mund t’i merrte pikët e plota ndaj Gjilanit, ka një mesazh për gjyqtarët

Elshani: Kanë gabuar ata që kanë thënë se Feronikeli do jetë kafshatë e lehtë