Mbyllet pjesa e parë në Stamford Bridge, Chelsea po e dominon takimin

Derbi i Londrës në mes të Chelsea dhe Totthenham është duke u zhvilluar momentalishit, me blutë të cilët janë në avantazh pas pjesës së parë me epërsi të dyfishtë.

Golin e parë në mbrëmje e shënoi gjermani Kai Havertz, ndërsa për epilogun final pas 45 minutave u përkujdes Ben Davies i cili shënoi në portën e gabuar pas harkimit të Zyiech.

 

Ilir Daja vetëm trajneri i 12-të që do të defilojë në BKT Superligë këtë sezon –Sermaxhaj dhe Dajaku japin mendimet ndryshimet e rralla të trajnerëve

Spektakël sonte në NBA, 11-të ndeshje do të zhvillohen