Mbyllet pjesa e parë me epërsinë minimale të Zvicrës

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Kosovë – Zvicër në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024” me golin e vetëm të Freuler në minutën e 14′.

Mysafirët patën posedimin më të lartë të topit gjatë 45′ minutave lojë dhe po arritën t’a rrezikojnë disa herë portën e Dardanëve,mirëpo Aro Muric u tregua i vemendshëm

Ndërkohë edhe Kosova pati disa raste të sigurta për gol, Bernard Berisha ishte shumë afër golit por e dërgoi topin jashtë rrjete.

Zvicra shënon golin e parë kundër Kosovës

Kosova barazon rezultatin kundër Zvicrën