Mbyllet pjesa e parë, Greqia na ndëshkon në fund

Kosova ka pësuar gol në fundin e pjesës së parë ndaj Greqisë në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Botëror.

Djelmoshat tanë ishin më të mirë në këtë takim, por në momentet e fundit mungoi konkretizimi.

Dardanët e filluan më mirë takimin, duke rrezikuar me anë të Besar Halimit në minutën e katërt nga një gjuajtje e lirë, por që harkimi nuk ishte i saktë.

Valon Berisha më pas ishte ai që harkoi nga këndi për lojtarët e Kosovës, mirëpo as ky nuk ishte i saktë.

Fidan Aliti e Milot Rashica kishin disa gjuajtje të fuqishme pas 17 minutash lojë, por ato u bllokuan.

Greqia tentonte të dilte përpara në disa raste, mirëpo faza defanzive ishte e koordinuar në mënyrë perfektë dhe nuk linte hapësira mbrapa.

Lirim Katstari po ashtu pati disa kalime të bukura, mirëpo në pasimin e fundit, kishte duele të humbura, ose të pasakta.

Në përfundim të pjesës së parë, Greqia kaloi në epërsi me golin e Anastasios Douvikas, që u shënua në minutën e 45+2

Reaj: Kujt nuk i pëlqejnë zgjedhjet, do rrijë në shtëpi

Kosova merr një barazim në minutat e fundit ndaj Greqisë, goli i Muriqit i sjell një pikë Kosovës